kamera leszy.tv

Trudno jest połączyć pasję i zarabianie. Przychodzi taki moment gdy nasze kobiety buntują się przy kolejnym dzwonku kuriera do drzwi, gdy przychodzi kolejny zakupiony element ekwipunku. Inna sprawa to czas, którego dla rodziny zawsze jest zbyt mało, a jeszcze te uzależnienie od lasu i weekendy spędzone poza domem. Wszystko można pogodzić.. jeśli bushcraft stanie również sposobem na życie, naszą pracą.

Ups, właśnie w pierwszym zdaniu, pierwszego wpisu zdradziłem prawdziwe intencje twórców bloga. Tak! Chcemy zarabiać na czytelnikach. Tekst powinien się zaczynać od “zawsze pragniemy, żeby nasz blog był inspirujący, by dawał Wam historie niespotykane nigdzie indziej…” ale dobrze zdążyliśmy poznać miłośników ostrych narzędzi. Wiemy, że owijanie w bawełnę i późniejsze przemycanie intencji sprzedaży oznaczałoby porażkę. Tak! Leszy.tv jest projektem komercyjnym.

Nasza wspólna historia sięga 3 lata wstecz (2015) jako grupa Czas W Las. Brzydko mówiąc przy pierwszych sukcesach oddzieliliśmy się od grupy. Nasza dwójka miała zupełnie inną wizję, zarówno Ja jak i Piotr mieliśmy własne działalności i wiedzieliśmy, że da się nasze działania monetyzować i pasja sama by się finansowała. Skoro były sukcesy widzieliśmy duży potencjał.

Tak, byłem marketerem – czyli zajmowałem się marketingiem internetowym i sprzedażą przez internet. Mimo to od ponad roku trudno było mi stworzyć i ogarnąć tego bloga. Pierwszy raz również mam wspólnika. Potrafię planować i wdrażać strategię lecz, trzeba było czasu by “dotrzeć się” i ustalić wspólnie cele oraz podzielić role. Coś co powinno mi zająć max miesiąc zajęło nam wspólnie ponad rok.

Zaczynamy z wizją gdzie chcemy być na końcu.

Piotr Rodzik i Adam Wydra

Jestem pewny, że za lat 5 będę linkował do tego artykułu, pierwszego wpisu na tym blogu. Będzie to dowód, że mamy świetne podejście do planowania i realizacji naszych projektów. Właśnie czas spędzony na rozmowach przy kawie, na planowaniu i wyznaczaniu sobie celów (co uważam za kluczowe) i późniejsze trzymanie się kursu musi dać dobry efekt.

Pierwszy poważny cel i założenie: Trzy strony muszą być zadowolone!

Założenie te zdradza na samym początku, że blog będzie w przyszłości łączył trzy strony, które będą chciały mieć własną korzyść związaną z tym blogiem.

Czytelnicy – czyli Ty oraz inni, którzy odwiedzają, czerpią z treści. Bardzo ważne założenie, ponieważ ustawia całą naszą pracę na tory Najważniejsza Jest Wartościowa Treść.

My – czyli autorzy, nasza korzyść jest zadeklarowana od samego początku tego artykułu.

Partnerzy – przyszłościowo zamierzamy współpracować komercyjnie z instytucjami, firmami, które pasują do naszego profilu. Współpraca z partnerami wiązać się będzie z ogromem pracy, więc dobierani będą tak, by pasowali tematem do naszej “listy tematów do zrealizowania” nawet bez sponsora.

Drugi cel: Wyróżnienie się spośród innych kanałów bushcraftowych

Jest kilka obszarów, w których chcemy się wyróżniać. Fakt, że strona nie jest postawiona na blogspocie, że wygląda profesjonalnie a pierwsza strona wygląda jak strona firmowa (jest jednym dużym wezwaniem do akcji zapisania się w celu pobrania darmowego Ebooka). Zainwestowaliśmy na samym początku w wygląd, w markę LESZY i świadomie ją budujemy.

Sposób docierania do czytelników i stała komunikacja.

Jako, że tworzenie dobrych treści często jest czasochłonne i wymaga inwestowania żywej gotówki zmodyfikowaliśmy podejście do publikowania i struktury kontentu.

To co widzisz na blogu i na kanale YouTube jest to 20% całości treści, pozostałe 80% zobaczysz jeśli zostaniesz naszym subskrybentem. Nawet nie chodzi o ilość a jakość tej treści, ponieważ inaczej waży się informację “CO można zrobić” a inaczej “JAK coś zrobić krok po kroku”.  Często jest tak, że wiedza JAK coś zrobić była zdobyta dzięki kursom, szkoleniom za które zapłaciliśmy. Twój koszt to pozostawienie swoich danych w postaci imienia i maila.

Stała komunikacja wygląda tak, że będę wysyłał do Ciebie e-maile oraz wiadomości na messengerze jeśli będę miał dla Ciebie wartościową treść. Mogę czasem poprosić o opinie i będę chciał informację zwrotną.

Jakość filmów.

Pracowałem i współpracowałem z telewizjami lokalnymi (więcej informacji na LinkedIn). Moim głównym narzędziem była kamera. Zamierzam te doświadczenie wykorzystać.  Dziś naprawdę dużo czasu spędzam na samokształceniu i rozwijaniu swoich umiejętności w tym kierunku. Każdy wolny czas spędzam w After Effect i Premiere. Oprócz filmów w naszej działalności ważna jest fotografia, głównie Piotr podnosi ciągle swoje umiejętności w tym kierunku (zobacz profil na Instagram).

Tutaj szczególnie zależy nam na ciągłym podnoszeniu poziomu jakości naszych materiałów. Mocno zainwestowaliśmy w sprzęt oraz planujemy ciągle go rozszerzać. Nie podjęlibyśmy tego ryzyka, nie wydalibyśmy kilku tysięcy złotych jeśli brakowało by nam wiary w to co robimy.

Trzeci cel: Tworzymy społeczność, która powie nam jakie fizyczne produkty dla niej tworzyć

Mnóstwo ludzi przedsiębiorczych widzimy na grupach facebookowych; ktoś robi noże, ktoś inny wyroby kaletnicze, ktoś szyje, widziałem nawet, że ktoś robi szlifierki taśmowe dla nożorobów. Bardzo nam się to podoba. Jesteśmy przedsiębiorcami, myślimy w kategoriach tworzenia wartości na sprzedaż. Założenie jest takie, że z LESZEGO tworzymy markę z własnymi fizycznymi produktami stworzonymi “na wymiar”dla naszej społeczności. Każdy będzie miał wkład (jeśli będzie chciał) w ostateczny wygląd i funkcjonalność produktów.

Chcemy własnymi rękoma zapracować na sukces nie wyciągając łap po Waszą kasę nie dając w zamian czegoś dobrze zrobionego, fizycznego.

Widzę, że może za bardzo się rozpędziłem z pisaniem, szczególnie jako pierwszy wpis taki przydługi. Może wystarczyło napisać HELLO WORLD!?

Autor: Adam Wydra

Miłośnik gór, zapalony bushcraftowiec. W Leszy.tv głównie produkcja wideo. Odpowiedzialny za Newsletter i kontakt z czytelnikami.

Wiecej tego autora - Website

Autor w SocialMedia:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

  • Mr WordPress pisze:

    Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.